Skip to content

69 Lakeside Dr

Sussex, NJ 07461

Built 1940

Last Sale Price
$45,000
Last Sale Date
Nov 1, 2002

Property Information

Block267
Lot3
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityVernon Twp
Tax Map Page12A

Building Details

Building Class15
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage754
Acreage0.54

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$93,400
57%
Improvement Value:$70,500
43%
Total Assessment$163,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,276+11.7%
2024$2,933-2.4%
2023$3,005-14.6%
2022$3,518+3.7%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$45,000
DeedBook 2682, Page 264

Property Built

Built

Year Built: 1940