Skip to content

11 Cliffside Ter

Sussex, NJ 07461

Built 1963

Last Sale Date
Jan 15, 2025

Property Information

Block273
Lot78
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityVernon Twp
Tax Map Page13B

Building Details

Building Class16
Description1S FR/B
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,152
Acreage0.24

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$177,400
59%
Improvement Value:$121,500
41%
Total Assessment$298,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,420+5.0%
2024$6,117+11.0%
2023$5,513+2.5%
2022$5,380-9.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1963