Skip to content

10 Glen Dr

Sussex, NJ 07461

Built 1992

Last Sale Price
$230,000
Last Sale Date
Oct 30, 2008

Property Information

Block273
Lot98
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityVernon Twp
Tax Map Page13E

Building Details

Building Class16
Description1S FV Z 1BG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage960
Acreage0.55

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$180,500
57%
Improvement Value:$138,500
43%
Total Assessment$319,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,786+3.8%
2024$6,537+7.8%
2023$6,063+1.7%
2022$5,960-12.5%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$230,000
DeedBook 3214, Page 551

Property Built

Built

Year Built: 1992