Skip to content

20 Silver Fox Ln

Sussex, NJ 07461

Built 1979

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 10, 1983

Property Information

Block293
Lot10
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityVernon Twp
Tax Map Page13G

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,240
Acreage1.84

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$198,500
47%
Improvement Value:$224,100
53%
Total Assessment$422,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,825+2.0%
2024$9,633+5.8%
2023$9,105-1.6%
2022$9,255+9.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1979