Skip to content

13 Odell Rd

Vernon, NJ 07462

Built 1960

Last Sale Price
$295,000
Last Sale Date
Aug 31, 2004

Property Information

Block392
Lot2
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityVernon Twp
Tax Map Page14A

Building Details

Building Class16
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,282
Acreage0.85

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$168,600
54%
Improvement Value:$142,200
46%
Total Assessment$310,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,925-5.1%
2024$7,294+8.2%
2023$6,739+2.1%
2022$6,601-11.6%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$295,000
DeedBook 2854, Page 293

Property Built

Built

Year Built: 1960