Skip to content

22 Black Creek Dr

Vernon, NJ 07462

Last Sale Date
Jan 15, 2025

Property Information

Block395
Lot5
QualifierBLDG
CountySussex
MunicipalityVernon Twp
Tax Map Page1304

Building Details

Building Class---
DescriptionSOLAR PANELS
Dwellings1
ZoningAET
Sq Footage---
Acreage6.85

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$205,500
85%
Improvement Value:$36,300
15%
Total Assessment$241,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,900-5.4%
2024$6,239-17.3%
2023$7,543-56.2%
2022$17,218-4.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0