Skip to content

9-17 Omega Dr

Vernon Twp, NJ 03140

Built 1960
Apartment

Last Sale Price
$947,000
Last Sale Date
Dec 4, 1996

Property Information

Block402
Lot1
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityVernon Twp
Tax Map Page14

Building Details

Building Class---
DescriptionAPARTMENTS (24)
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage6.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$600,000
32%
Improvement Value:$1,275,000
68%
Total Assessment$1,875,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$44,121+6.3%
2024$41,496-6.4%
2023$44,310+39.7%
2022$31,713+21.3%
Property History

Property Sale

Sale
$947,000
DeedBook 2190, Page 44

Property Built

Built

Year Built: 1960