Skip to content

516 Abricada Rd

Highland Lakes, NJ 07422

Built 1968

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 24, 2004

Property Information

Block427
Lot108
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityVernon Twp
Tax Map Page15M

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,641
Acreage0.65

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$195,200
48%
Improvement Value:$215,500
52%
Total Assessment$410,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,487-3.5%
2024$8,795+3.8%
2023$8,474+2.6%
2022$8,257+12.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1968