Skip to content

23 Wawayanda Rd

Highland Lakes, NJ 07422

Built 1988

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 18, 2026

Property Information

Block435
Lot2
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityVernon Twp
Tax Map Page15W

Building Details

Building Class16
Description1ST FV 2 2BG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,892
Acreage0.34

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$151,400
46%
Improvement Value:$177,500
54%
Total Assessment$328,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,318-3.5%
2024$7,582+2.4%
2023$7,402+8.6%
2022$6,817-2.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1988