Skip to content

168-80 Breakneck Rd

Highland Lakes, NJ 07422

Vacant Land

Last Sale Price
$451,000
Last Sale Date
Jul 22, 1997

Property Information

Block464
Lot36
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityVernon Twp
Tax Map Page15

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage29.6

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$72,500
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$72,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,638+99.3%
2024$822-5.6%
2023$871+0.4%
2022$867+9.9%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$451,000
DeedBook 2229, Page 70