Skip to content

1834 Rt 565

Sussex, NJ 07461

Built 1980

Last Sale Date
Jan 15, 2025

Property Information

Block46
Lot3
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityVernon Twp
Tax Map Page2

Building Details

Building Class---
DescriptionHIGH SCHOOL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage65

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$827,300
5%
Improvement Value:$15,895,900
95%
Total Assessment$16,723,200

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1980