Skip to content

3 Wilke Way

Vernon, NJ 07462

Built 1990

Last Sale Date
Oct 10, 1989

Property Information

Block482
Lot13
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityVernon Twp
Tax Map Page19

Building Details

Building Class17
Description2ST FWO 2G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,342
Acreage8.07

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$255,800
49%
Improvement Value:$270,000
51%
Total Assessment$525,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,242+1.1%
2024$12,107-4.0%
2023$12,616+3.0%
2022$12,254+8.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1990

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 1686, Page 247