Skip to content

9 Apollo Dr

Highland Lakes, NJ 07422

Built 1972

Last Sale Date
Jan 15, 2025

Property Information

Block491
Lot18
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityVernon Twp
Tax Map Page20P

Building Details

Building Class16
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,280
Acreage1.1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$204,600
54%
Improvement Value:$176,100
46%
Total Assessment$380,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,809-3.4%
2024$8,088+8.3%
2023$7,468+4.0%
2022$7,180+1.7%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1972