Skip to content

543 Tranquility Dr

Highland Lakes, NJ 07422

Built 1993

Last Sale Date
Jan 15, 2025

Property Information

Block491
Lot33
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityVernon Twp
Tax Map Page20N

Building Details

Building Class16
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,462
Acreage0.51

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$200,400
45%
Improvement Value:$247,900
55%
Total Assessment$448,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,050-3.6%
2024$9,391+8.5%
2023$8,654+3.9%
2022$8,329+7.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1993