Skip to content

546 Tranquility Dr

Highland Lakes, NJ 07422

Built 1975

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 18, 2008

Property Information

Block491
Lot56
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityVernon Twp
Tax Map Page20N

Building Details

Building Class16
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,700
Acreage0.55

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$200,700
60%
Improvement Value:$136,200
40%
Total Assessment$336,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,827-3.3%
2024$7,063+11.9%
2023$6,311+6.2%
2022$5,941-1.7%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1975