Skip to content

202 Acabonack Road

Highland Lakes, NJ 07422

Built 1966

Last Sale Price
$41,500
Last Sale Date
May 24, 2017

Property Information

Block492
Lot67
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityVernon Twp
Tax Map Page20D

Building Details

Building Class16
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,222
Acreage0.3

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$198,000
78%
Improvement Value:$56,600
22%
Total Assessment$254,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,992-3.0%
2024$5,147+2.3%
2023$5,032+1.7%
2022$4,945-17.1%
Property History

Property Sale

Sale
$41,500
DeedBook 3437, Page 477

Property Built

Built

Year Built: 1966