Skip to content

2101 Lakeside Dr W

Highland Lakes, NJ 07422

Built 1950

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 28, 2017

Property Information

Block493
Lot49
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityVernon Twp
Tax Map Page20E

Building Details

Building Class16
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,120
Acreage0.36

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$192,700
73%
Improvement Value:$72,400
27%
Total Assessment$265,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,600+3.4%
2024$5,414+5.9%
2023$5,114-1.7%
2022$5,202+2.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1950