Skip to content

203 Mountainside Ave

Highland Lakes, NJ 07422

Vacant Land

Last Sale Price
$7,700
Last Sale Date
Jan 14, 2022

Property Information

Block499
Lot2
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityVernon Twp
Tax Map Page20E

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.46

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$29,900
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$29,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$828-28.7%
2024$1,162-9.0%
2023$1,277+27.9%
2013$999+4.4%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$7,700
DeedBook 3622, Page 924Recorded2/17/2022