Skip to content

4 Baily Bunions Pl Unit 1

Vernon, NJ 07462

Built 1996

Last Sale Price
$215,000
Last Sale Date
Nov 2, 2007

Property Information

Block526
Lot257
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityVernon Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class35
DescriptionSKY LO END 2LEV
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,820
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$150,000
53%
Improvement Value:$130,700
47%
Total Assessment$280,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,193+8.3%
2024$5,718+1.9%
2023$5,613+5.8%
2022$5,305+7.6%
Property History

Property Sale

Sale
$215,000
DeedBook 3185, Page 327

Property Built

Built

Year Built: 1996