Skip to content

4 Wack Wack Ct Unit 3

Vernon, NJ 07462

Built 1987

Last Sale Price
$178,000
Last Sale Date
Dec 21, 2011

Property Information

Block526
Lot27
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityVernon Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class35
DescriptionSKY LO END 2LEV
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,820
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$150,000
54%
Improvement Value:$130,000
46%
Total Assessment$280,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,183+8.3%
2024$5,707+4.4%
2023$5,466+6.4%
2022$5,136+4.2%
Property History

Property Sale

Sale
$178,000
DeedBook 3282, Page 921

Property Built

Built

Year Built: 1987