Skip to content

41 Prices Switch Rd

Vernon, NJ 07462

Built 1982

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 25, 2013

Property Information

Block54
Lot10
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityVernon Twp
Tax Map Page3

Building Details

Building Class16
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,490
Acreage2.04

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$227,300
61%
Improvement Value:$147,500
39%
Total Assessment$374,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,379+12.6%
2024$7,441+9.1%
2023$6,822-1.0%
2022$6,889-26.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1982