Skip to content

458 Rt 94

Vernon, NJ 07462

Commercial

Last Sale Price
$180,000
Last Sale Date
May 17, 2017

Property Information

Block58
Lot7
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityVernon Twp
Tax Map Page9

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage5

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$123,800
81%
Improvement Value:$29,100
19%
Total Assessment$152,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,176+14.8%
2024$2,767+27.9%
2023$2,162-1.0%
2022$2,185+55.1%
Property History

Property Sale

Sale
$180,000
DeedBook 3432, Page 660