Skip to content

51 Brink Rd

Sussex, NJ 07461

Built 1963
Farm (Regular)

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 7, 2024

Property Information

Block151
Lot18.01
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityWantage Twp
Tax Map Page49

Building Details

Building Class17
Description1 SF,G2
Dwellings1
ZoningR-5
Sq Footage2,955
Acreage1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$80,000
24%
Improvement Value:$251,900
76%
Total Assessment$331,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,801+1.4%
2024$9,665+1.8%
2023$9,496+3.4%
2022$9,184+3.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1963