Skip to content

6 Breen Dr

Sussex, NJ 07461

Built 1962

Last Sale Date
Dec 21, 2017

Property Information

Block20
Lot7.03
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityWantage Twp
Tax Map Page1101

Building Details

Building Class17
Description1 SF
Dwellings1
ZoningR-5
Sq Footage1,282
Acreage0.51

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$52,300
29%
Improvement Value:$125,900
71%
Total Assessment$178,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,762+1.6%
2024$4,689+2.0%
2023$4,598+3.8%
2022$4,431+3.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1962