Skip to content

28 Possum Glen Rd

Sussex, NJ 07461

Built 1966

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 18, 2020

Property Information

Block21
Lot18.02
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityWantage Twp
Tax Map Page1103

Building Details

Building Class17
Description1 SF,G2
Dwellings1
ZoningR-5
Sq Footage1,144
Acreage0.94

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$59,400
32%
Improvement Value:$125,900
68%
Total Assessment$185,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,472+1.4%
2024$5,396+1.8%
2023$5,301+3.4%
2022$5,127+3.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1966