Skip to content

267 Rt 23

Sussex, NJ 07461

Commercial

Last Sale Price
$50,000
Last Sale Date
Feb 2, 1987

Property Information

Block7
Lot7.02
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityWantage Twp
Tax Map Page4.02

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningHWCO
Sq Footage468
Acreage1.79

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$149,300
87%
Improvement Value:$23,100
13%
Total Assessment$172,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,091+1.4%
2024$5,020+1.8%
2023$4,932+3.4%
2022$4,770+3.0%
Property History

Property Sale

Sale
$50,000
DeedBook 1431, Page 200