Skip to content

1611 Raritan Road

Clark, NJ 07066

Built 1946

Last Sale Date
Dec 27, 2022

Property Information

Block197
Lot24
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityClark Twp
Tax Map Page42

Building Details

Building Class16
Description---
Dwellings1
ZoningR-75
Sq Footage1,886
Acreage0.13

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$196,400
46%
Improvement Value:$230,600
54%
Total Assessment$427,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,454+1.5%
2024$9,313+8.8%
2023$8,561+1.7%
2022$8,421+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1946