Skip to content

37 Kathryn St

Clark, NJ 07066

Built 1941

Last Sale Date
Dec 27, 2022

Property Information

Block85
Lot12
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityClark Twp
Tax Map Page30

Building Details

Building Class15
Description---
Dwellings1
ZoningR-75
Sq Footage1,200
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$225,000
63%
Improvement Value:$129,500
37%
Total Assessment$354,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,849+1.5%
2024$7,732+12.2%
2023$6,890+1.7%
2022$6,777+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1941