Skip to content

524-542 Elizabeth Ave

Elizabethport, NJ 07206

Public School

Last Sale Price
$1,200,000
Last Sale Date
Oct 9, 1996

Property Information

Block657
Lot8
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityElizabeth City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage1.7

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$2,123,800
29%
Improvement Value:$5,243,800
71%
Total Assessment$7,367,600

Sale
$1,200,000
DeedBook 4442, Page 43