Skip to content

308 Broadway

Elizabethport, NJ 07206

Built 2001

Last Sale Price
$200,000
Last Sale Date
Jan 27, 2010

Property Information

Block727
Lot4
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityElizabeth City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2 FAMILY
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,320
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$142,500
24%
Improvement Value:$463,200
76%
Total Assessment$605,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,654-27.9%
2024$16,155+2.8%
2023$15,718
Property History

Property Sale

Sale
$200,000
DeedBook 5806, Page 566

Property Built

Built

Year Built: 2001