Skip to content

58 Erie St

Elizabethport, NJ 07206

Built 1900

Last Sale Price
$210,000
Last Sale Date
Oct 10, 2019

Property Information

Block741
Lot7
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityElizabeth City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2 FAMILY
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage1,216
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$128,300
47%
Improvement Value:$144,700
53%
Total Assessment$273,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,253+3.8%
2024$5,060+2.8%
2023$4,923
Property History

Property Sale

Sale
$210,000
DeedBook 6343, Page 839

Property Built

Built

Year Built: 1900