Skip to content

135 Fulton St

Elizabethport, NJ 07206

Built 1900

Last Sale Price
$35,000
Last Sale Date
Nov 1, 1985

Property Information

Block792
Lot37
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityElizabeth City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1 FAMILY
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,320
Acreage0.04

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$116,100
54%
Improvement Value:$97,400
46%
Total Assessment$213,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,108-16.7%
2024$4,935+2.8%
2023$4,801
Property History

Property Sale

Sale
$35,000
DeedBook 3428, Page 694

Property Built

Built

Year Built: 1900