Skip to content

28 30 Decker Ave

Elizabeth, NJ 07208

Built 1930

Last Sale Date
Mar 7, 2024

Property Information

Block93
Lot8
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityElizabeth City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1 FAMILY
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,558
Acreage0.16

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$217,000
53%
Improvement Value:$193,600
47%
Total Assessment$410,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,900-30.6%
2024$11,378+2.8%
2023$11,070
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1930