Skip to content

964-966 Byron Ave

Elizabeth, NJ 07208

Built 1940

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 2, 2003

Property Information

Block9
Lot7
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityElizabeth City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1 FAMILY
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.13

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$210,600
46%
Improvement Value:$244,700
54%
Total Assessment$455,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,760-36.9%
2024$13,892+2.8%
2023$13,516
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1940