Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
5 N Stiles St
Linden, NJ 07036
Industrial
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 1, 2020
Property Information
Block423
Lot2
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityLinden City
Tax Map Page54
Building Details
Building Class---
DescriptionCB-2S,M-1S
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage2.89
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$576,000
22%
Improvement Value:$2,043,500
78%
Total Assessment$2,619,500
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $184,203 | +2.2% |
| 2024 | $180,169 | -1.0% |
| 2023 | $182,029 | +0.5% |
| 2022 | $181,060 | +0.3% |
Property History
No events match the selected filters.