Skip to content

1941 Wall St

Rahway, NJ 07065

Vacant Land

Last Sale Price
$124,900
Last Sale Date
Jan 17, 1986

Property Information

Block581
Lot2
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityLinden City
Tax Map Page120

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.32

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$15,800
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$15,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,111+2.2%
2024$1,087-1.0%
2023$1,098+0.5%
2022$1,092+0.3%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$124,900
DeedBook 3437, Page 937