Skip to content

Real Property

Linden, NJ 07036

Last Sale Date
Aug 18, 2018

Property Information

BlockPIPELINE
Lot4

Land Value:N/A
0%
Improvement Value:$4,212,000
100%
Total Assessment$4,212,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$296,188+2.2%
2024$289,701-0.5%
2023$291,218-0.5%
2022$292,692+0.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0