Skip to content

635 Keller Pl

Rahway, NJ 07065

Built 1963

Last Sale Price
$339,000
Last Sale Date
Sep 25, 2015

Property Information

Block118
Lot5
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityRahway City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
DescriptionF&G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,096
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$72,000
36%
Improvement Value:$127,900
64%
Total Assessment$199,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,803+3.3%
2024$14,337+3.2%
2023$13,895+0.4%
2022$13,843+1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$339,000

From:

To:

Sq Ft2,096DeedBook 6084, Page 318Recorded10/9/2015

Property Built

Built

Year Built: 1963