Skip to content

1175 Greslin Terr

Rahway, NJ 07065

Built 1950

Last Sale Date
Feb 1, 2018

Property Information

Block129
Lot12
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityRahway City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
DescriptionF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,228
Acreage0.13

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$68,100
55%
Improvement Value:$56,700
45%
Total Assessment$124,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,241+3.2%
2024$8,951+3.2%
2023$8,675+0.4%
2022$8,642+1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1950