Skip to content

1552 Irving St

Rahway, NJ 07065

Public Property

Last Sale Price
$250,000
Last Sale Date
Mar 15, 2002

Property Information

Block153
Lot9

Sq Footage---
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$72,200
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$72,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2004$8,993+4.7%
2003$8,592+10.3%
2002$7,789+0.3%
2001$7,764+4.3%
Property History

Property Sale

Sale
$250,000
DeedBook 5248, Page 332

Property Sale

Sale
$250,000
DeedBook 3575, Page 645