Skip to content

W Main St

Rahway, NJ 07065

Vacant Land

Last Sale Price
$380,000
Last Sale Date
Mar 30, 2022

Property Information

Block160
Lot3

Sq Footage---
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$16,500
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$16,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,248+3.2%
2024$1,210+3.5%
2023$1,168+0.8%
2022$1,159-1.1%
Property History
Sales3

Property Sale

SaleMulti
$380,000
DeedBook 6459, Page 515Recorded4/13/2022

Also conveyed in this deed

1 parcel

Property Sale

SaleMulti
$100,000

From:

To:

DeedBook 6153, Page 663Recorded11/7/2016

Also conveyed in this deed

1 parcel

Property Sale

Sale
$130,000
DeedBook 3568, Page 346