Skip to content

Westfield Ave

Rahway, NJ 07065

Vacant Land

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 14, 2025

Property Information

Block187
Lot3

Sq Footage---
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$32,600
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$32,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,414+3.2%
2024$2,338+3.2%
2023$2,266+0.4%
2022$2,258+1.3%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$100,000
DeedBook 6483, Page 2704Recorded9/30/2022