Skip to content

381 Union St

Rahway, NJ 07065

Built 1890

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 10, 2008

Property Information

Block217
Lot2
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityRahway City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2A-F
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,022
Acreage0.08

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$49,900
34%
Improvement Value:$98,500
66%
Total Assessment$148,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,989+3.2%
2024$10,643+3.2%
2023$10,315+0.4%
2022$10,277+1.3%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$235,000
DeedBook 5351, Page 697

Property Built

Built

Year Built: 1890