Skip to content

1951 Price St

Rahway, NJ 07065

Built 1925

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 22, 1988

Property Information

Block226
Lot13
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityRahway City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
DescriptionF&G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,992
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$60,900
36%
Improvement Value:$108,200
64%
Total Assessment$169,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,522+3.2%
2024$12,128+3.2%
2023$11,754+0.4%
2022$11,710+1.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1925