Skip to content

2105 St Georges Ave

Rahway, NJ 07065

Built 1964
Apartment

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 28, 2013

Property Information

Block244
Lot22
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityRahway City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description5A-B
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$143,200
43%
Improvement Value:$191,400
57%
Total Assessment$334,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$25,302+3.1%
2024$24,530+3.5%
2023$23,690+0.8%
2022$23,506+2.7%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$500,000
DeedBook 5448, Page 218

Property Sale

Sale
$377,500
DeedBook 3556, Page 479

Property Built

Built

Year Built: 1964