Skip to content

994 Di Antonio Dr

Rahway, NJ 07065

Built 1981

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 26, 2023

Property Information

Block245
Lot28
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityRahway City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
DescriptionF&G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,184
Acreage0.36

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$73,300
44%
Improvement Value:$91,700
56%
Total Assessment$165,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,218+3.2%
2024$11,834+3.2%
2023$11,469+0.4%
2022$11,426+1.3%
Property History
Sales4

Property Sale

Sale
$360,000
DeedBook 5736, Page 338

Property Sale

Sale
$154,000
DeedBook 3795, Page 110

Property Sale

Sale
$190,000
DeedBook 3591, Page 647

Property Sale

Sale
$75,000
DeedBook 3275, Page 602

Property Built

Built

Year Built: 1981