Skip to content

969 Rayhon Terr

Rahway, NJ 07065

Built 1964

Last Sale Price
$375,000
Last Sale Date
Oct 8, 2005

Property Information

Block249
Lot6
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityRahway City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
DescriptionF&G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,316
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$67,700
41%
Improvement Value:$98,300
59%
Total Assessment$166,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,292+3.2%
2024$11,906+3.2%
2023$11,539+0.4%
2022$11,496+1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$375,000
DeedBook 5548, Page 386

Property Sale

Sale
$165,500
DeedBook 4401, Page 348

Property Built

Built

Year Built: 1964