Skip to content

2324 St Georges Ave

Rahway, NJ 07065

Built 1964

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 3, 2012

Property Information

Block251
Lot2
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityRahway City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
DescriptionF&G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,410
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$46,700
32%
Improvement Value:$99,800
68%
Total Assessment$146,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,848+3.2%
2024$10,507+3.2%
2023$10,183+0.4%
2022$10,145+1.3%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$125,000
DeedBook 3441, Page 954

Property Built

Built

Year Built: 1964