Skip to content

883 Stacy Pl

Rahway, NJ 07065

Built 1960

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 25, 1996

Property Information

Block254
Lot6
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityRahway City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
DescriptionF&G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$71,200
45%
Improvement Value:$87,600
55%
Total Assessment$158,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,759+3.2%
2024$11,389+3.2%
2023$11,038+0.4%
2022$10,997+1.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1960