Skip to content

2345 Ludlow St

Rahway, NJ 07065

Built 1967

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 8, 2006

Property Information

Block256
Lot16
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityRahway City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
DescriptionF&2G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,619
Acreage0.12

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$55,500
35%
Improvement Value:$105,200
65%
Total Assessment$160,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,900+3.3%
2024$11,525+3.2%
2023$11,170+0.4%
2022$11,128+1.3%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$169,000
DeedBook 4995, Page 61

Property Built

Built

Year Built: 1967